Litoria Caerulea

 

 

Žabičky jsem si koupila na burze. No žabičky, jsou to pěkné tlusťošky. Jedná se o Rosnice sinné (Litoria  caerulea). Kupovala jsem si je samozřejmě (bláhově) jako pár. Na internetu jsem se dočetla, jak jsou samci při páření hluční. Měla jsem z toho dosti obavy. Zbytečně. První půl rok ani nepíply. Teď si se mnou občas povídají, když vysávám.

Rosnice chovám v teráriu o rozměrech 70x50x60. Jako podklad je mnou hojně využívaný akvarijní písek s rašelinou. Zadní stěna je z lisovaného korku.
V teráriu jsou vlhkomilné rostliny jako sleziník nebo maranta, kterým se tam výborně daří. Dále jsou to orchideje rodu phalaenopsis, po kterých žabky rajtují nejraději. Hlavně kvůli těmto rostlinám je v teráriu zářivka s podílem UVA.
Terárium také zkrášlují silnější větve a bambusové tyčky, po kterých to občas parádně klouže. Rosím denně a pravidelně vyměňuju vodu v bazénku o velikosti cca 25cm x 15cm.
Žabky krmím jen jednou až dvakrát týdně, protože litorie mají sklon k tloustnutí. Veškerý podávaný hmyz obaluji ve vitamínové směsi.